خانه / برنامه ریزی ریاضی / نرم افزار گمز

نرم افزار گمز

گمز

مدل سازی ریاضی برای به دست آوردن مناسب ترین روش تصمیم گیری، کاربردهای فراوانی در طول تاریخ داشته است، از بهترین محل جای گیری رادارها و مین های دریایی در جنگ جهانی دوم گرفته تا مناسب ترین روش تولید صنعتی جهت بالاترین سود، افزایش راندمان، بهترین استفاده از سرمایه، کوتاه ترین مسیر، طراحی ساختار چیپ های کامپیوتری، زمان بندی پروژه ها، همه و همه از جمله موارد استفاده از مدل‌سازی ریاضی برای حل مسائل مهم زندگی بشری با توجه به محدودیت منابع در دسترس بوده است.

نرم افزار گمز ابزاری تخصصی جهت حل این‌گونه مدل های ریاضی هست که به دنبال بهینه کردن اهداف خود با توجه به محدودیت هایی که هر تصمیم گیری با آن مواجه است هست، همچون محدودیت سرمایه، مواد اولیه، انرژی مصرفی، زمان اتمام، نیروی کار و غیره.

نرم افزار گمز به عنوان یک ابزار قدرتمند و فراگیر برای حل انواع مدل های ریاضی حتی در ابعاد بزرگ، روز به روز نقش پررنگ تری در رشته های اقتصاد و مهندسی ایفا می کند، یعنی هر جا نیاز به تصمیم گیری باشد مانند بهینه سازی هزینه و منابع باشد استفاده از این نرم افزار  برای  مدل ها بسیار کارآمد خواهد بود.

سیستم GAMS یک زبان برنامه نویسی مدلسازی با قابلیت بالاست.
از GAMS برای حل مسائل برنامه ریزی خطی LP، برنامه ریزی غیرخطی NLP، برنامه ریزی صحیح مختلط MIP، برنامهریزی خطی صحیح مختلط MINLP و مسائل مکمل خطی MCP استفاده می کنند.

 

دانلود نرم افزار گمز

درباره ی مصطفی خواجه حسنی

دانشجوی دکتری رشته اقتصاد کشاورزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *