خانه / بازار کالا / جدول و نمودار قیمت روزانه محصولات پشتیبانی امور دام

جدول و نمودار قیمت روزانه محصولات پشتیبانی امور دام

تاریخچه شرکت شركت سهامي پشتيباني امور دام كشور كه فعاليت خود را از سال 1376 آغاز نمود، بنا به پيشنهاد مشترك سازمان امور اداري و استخدامي كشور و وزارت جهاد سازندگي به منظور ايجاد حداكثر تجانس و رعایت پيوستگي در وظايف مربوط به امور دام و فراهم ساختن موجبات استفاده بهينه از امكانات و نيروي انساني موجود براي تنظيم بازار نهاده ها و فرآوردها ي دامي و همچنين نيل به اهداف و تكاليف مندرج در قانون برنامه دوم توسعه اقتصادي؛ ‌اجتماعي و فرهنگي كشور در زمينه اصلاح ساختار تشكيلات دولتي و جلب مشاركت بيشتر بخش هاي خصوصي و تعاوني ايجاد شده است.

پيشنهاد ياد شده، درقالب ادغام شركتهاي گوشت و طيور كشور در شركت سهامي تهيه، توليد و توزيع علوفه ارائه و در شصت و ششمين جلسه شوراي عالي اداري كشور در مورخ 24/11/1374، به تصويب رسيد.

موضوع شركت براساس بند پنج اساسنامه عبارت است از تهيه, توليد و نگهداري, توزيع و پشتيباني و تنظيم بازار انواع خوراك دام , طيور و آبزيان , مواد پروتئيني حيواني و متفرعات آنها, كمك به عمران, احياء و اصلاح مراتع جهت افزايش توليد, حمايت از توليد كننده, مصرف كننده و صنايع وابسته و خريد تضميني مواد علوفه اي و محصولات پروتئيني دامي. براي تحقق موضوع فوق و مطابق ماده شش اساسنامه شركت مجاز به انجام عمليات زير مي باشد:

-خريد علوفه از داخل و خارج از كشور.

– تهيه و توليد خوراك دام طيور آبزيان مواد پروتئيني و مواد اوليه مورد نياز – انجام خدمات بازرگاني در جهت واردات اقلام مورد نياز و صادرات مواد علوفه اي و پروتئيني با رعايت مقررات مربوط.

– تهيه و توليد خوراك دام طيور آبزيان مواد پروتئيني و مواد اوليه مورد نياز – فروش و توزيع علوفه وارداتي و داخلي و محصولات پروتئيني حيواني و ذخيره سازي آن.

– انجام اقدامات لازم به منظور تنظيم بازار و توسعه و بهبود بازاريابي دام و طيور گوشت و متفرعات دام و طيور خوراك دام و طيور و شير و فراورده هاي آن.

– سرمايه گذاري يا مشاركت با اشخاص حقيقي و حقوقي جهت نيل به هدفهاي شركت.

– تحصيل اعتبار وام از موسسه ها و بانكها بمنظور نيل به هدفهاي شركت.

– عضويت در سازمانها و موسسه هاي داخلي و خارجي بين المللي ذيربط با رعايت قوانين و مقررات مربوط.

– انجام اقدامهاي لازم بمنظور استفاده از ضايعات كشاورزي كشتارگاهها كارخانه ها مازاد محصولات كشاورزي مواد مصرفي و غير اينها و تبديل آنها به مواد قابل استفاده در خوراك دام طيور و آبزيان.

– پيش بيني و تامين اعتبارات لازم جهت كمك به عمران و احياي مراتع كشور و توليد كنندگان علوفه داخلي با رعايت ضوابط و مقررات مربوط.

– تاسيس صندوقهاي مشترك با دامپروران بمنظور حمايت از توليد پروتئين دامي.

– توليد و پرورش انواع گونه هاي اجداد طيور و متفرعات آن – مباشرت در امر صادرات و واردات دام و طيور و گوشت و متفرعات آنها.

– ايجاد و بهره برداري از ميدانهاي دام كشتارگاهها سردخانه ها انبارها و آزمايشگاهها كارگاههاي بسته بندي گوشت و فراهم نمودن وسايل مورد نياز براي تدارك حمل و نقل توزيع و نگهداري دام و طيور گوشت و متفرعات آنها.

– انجام مطالعات كاربردي مورد نياز براي نيل به اهداف شركت – مطالعه و بررسي روشهاي مناسب اجرايي و تدوين دستاوردها و ارائه آن به مراجع ذيصلاح و توليد كنندگان بمنظور بهبود روشهاي توليد.

– خريد؛ توزيع و بكار گيري ماشين الات؛ ادوات؛ تجهيزات؛ مصالح و مواد اوليه مورد نياز در جهت انجام وظايف شركت.

– انجام هر گونه عمليات ديگري كه براي تامين هدفها و تحقق وظيفه هاي قانوني شركت لازم تشخيص داده شود اهم جهت گيري ها و سياست هاي اجرايي شركت در طي مدت فعاليت خود به شرح ذيل بوده است:

خرید تضمینی و تنظیم بازار علوفه پشتیبانی تولید فرآورده های پروتئینی حمایت از مصرف کنندگان کاهش اثرات خشکسالی مشارکت در اجرای طرح ملی تعادل و مرتع مباشر طرح های مصوب هدف اصلی فعالیت شرکت پشتیبانی امور دام کشور که دارای گستره وسیع در سطح کشور بوده، حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان نهاده ها و محصولات دام و طیور می باشد.

منبع : شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور.

 

جدول قیمت روزانه محصولات و نهاده های شرکت پشتیبانی امور دام:

نمودار قیمت روزانه شیر:

نمودار قیمت روزانه گوشت گوساله:

نمودار قیمت روزانه گوساله نر زنده:

نمودار قیمت روزانه گوشت گوسفند:

نمودار قیمت روزانه گوسفند نر زنده

نمودار قیمت روزانه تخم مرغ خرده فروشی و عمده فروشی:

نمودار قیمت روزانه مرغ آماده طبخ عمده فروشی و خرده فروشی:

نمودار قیمت روزانه مرغ زنده:

نمودار قیمت روزانه جوجه یکروزه گوشتی و تخمگذار:

نمودار قیمت روزانه انواع کنجاله: